امروز 22 مرداد 1401

بسمه تعالی

موارد قابل توضیح مربوط به استفاده از کارگاههای کامپیوتر، سایت اینترنت، استفاده از اینترنت در محیط دانشگاه و خوابگاهها و ... :

 

اکانت اینترنت: ارائه اینترنت در محیط دانشکده بصورت وایرلس و از طریق روشن نمودن wifi گوشی های موبایل، تبلت و یا لپ تاپ و سپس انجام عملیات احراز هویت (اتصال از طریق vpn) صورت می گیرد.بدین منظور کافیست wifi دستگاه خود را روشن نموده و در اتصال vpn نام کاربری و رمز عبور از پیش تنظیم شده برای خود را وارد نمائید.(نام کاربری برای هر دانشجو عبارتست از شماره دانشجویی وی و رمز عبور برابر کد ملی است). اکانت های اینترنت برای دانشجویان مقطع کارشناسی دارای شارژ هفتگی برابر 512 MB در ابتدای هفته و 512MBروز چهارشنبه و در مقطع کارشناسی ارشد برابر 2 GB می باشد که راس ساعت 00:00 روز شنبه هر هفته شارژمی‌گردد. در صورت عدم استفاده از شارژ هفتگی شارژ باقیمانده ذخیره نمی‌گردد.

 


تذکر بسیار مهم: در اسرع وقت نسبت به تغییر پسورد خود (ورود به وب سایت دانشگاه www.fasau.ac.ir در سمت چپ سامانه اینترنت) اقدام فرمائید، در صورت عدم تغییر پسورد و انجام هرگونه سوء استفاده دیگران از اکانت شما واحد IT هیچگونه مسئولیتی در قبال اتمام شارژ اکانت شما و یا هرگونه تخلف صورت گرفته برعهده نخواهد داشت.


 

نحوه اتصال به اینترنت در محیط خوابگاه: 

در محیط خوابگاهها اتصال به اینترنت از طریق روشن نمودن wifi دستگاه خود و باز کردن browser انتخابی(مثلا IE,OPERA,FIREFOX و ...) و به دنبال آن ظاهر شدن دو کادر جهت نوشتن نام کاربری و رمز عبور صورت می گیرد. (نیازی به استفاده از کانکشن VPN نیست.)

 

جهت دانلود راهنمای تصویری نحوه ساخت کانکشن وی‌پی‌ان در ویندوز 10  اینجا  و برای سیستم عامل اندروید اینجا را کلیک کنید.

 


 

بانک نرم افزار و فضای اشتراکی:

جهت دسترسی به نرم افزارهای مورد نیاز،با ورود به فضای به اشتراک گذارده شده بر روی شبکه دانشگاه می توان از کلیه نرم افزارهای موجود بر روی آن اعم از نرم افزارهای درحال تدریس مورد نیاز برای تمامی رشته ها، نرم افزارهای کاربردی و خاص و ...) استفاده نمود. بدین منظور کافیست با گرفتن دکمه های windows+R پنجره run را باز نموده و در آن آدرس \\192.168.8.8 را وارد نمود و از نرم افزارهای موجود بر روی این فضای به اشتراک گذارده شده استفاده کرد.

در آدرس بالا درایوی با نام temp جهت تبادل اطلاعات بین کلیه دانشجویان در نظر گرفته شده که قابل ویرایش بوده و همه می توانند data های آن را تغییر دهند.(عموما به جای فلش کاربرد داشته و جهت انتقال فایل از سیستمی به سیستمی دیگر استفاده می شود.)

در این فضای به اشتراک گذاشته شده در محیط داخلی دانشگاه، درایوی با نام teachers software وجود دارد که حاوی نرم‌افزارهایی است که اساتید در تدریس خود استفاده میکنند. پوشه‌ای با نام students soft نیز دربردارنده نرم افزارهای درخواست شده توسط دانشجویان است. پوشه‌ی downloads محتوی دو زیرپوشه با نامهای os دربردارنده سیستم عاملها ( ویندوز، لینوکس و ...) است. Training حاوی فیلمهای ویدئویی آموزشی دانلود شده مربوط به رشته‌های مختلف دانشگاه مثل رشته برق- کامپیوتر منابع طبیعی عمران و ... است.

اساتید و دانشجویان محترم می‌توانند جهت درخواست دانلود نرم‌افزار و فیلم‌های آموزشی مورد نظر خود، لینک مستقیم دانلود را به ایمیل softwaredl@fasau.ac.ir ارسال نمایند.


 

آدرسهای کاربردی که بدون اتصال به اینترنت، صرفا با وصل شدن به شبکه دانشگاه برای شما قابل دسترس خواهد بود:

اتوماسیون آموزش به آدرس:

http://pershiess.fasau.ac.ir

اتوماسیون تغذیه به آدرس:

http://food.fasau.ac.ir

تذکر مهم :  تمام موارد مربوط به امور تغذیه (افزایش اعتبار و رزرو غذا و فراموش کردن رمز عبور سامانه تغذیه) مربوط به واحد امور دانشجویی است و کلیه موارد مربوط به انتخاب واحد، حذف و اضافه و تغییر رمز عبور سامانه آموزشی به واحد آموزش ارتباط دارد و واحد آی تی نمیتواند پاسخگو باشد